eTwinning - Travelling friends

Orangery Afterclub je začleněn do evropského projektu eTwinning - Travelling friends.

Děti z různých ZŠ z Evropy vytvořili svého maskota. Maskot reprezentuje jejich školu i děti samé. Děti z Orangery afterclubu vytvořili maskota jménem Zdeněk Orange. Během cyklu navštíví Zdeněk každý měsíc jinou zemi. Do svého deníčku si bude zapisovat své zážitky- Zdeněk odcestoval i s pasem a rodným listem, který děti napsaly. Děti komunikují s ostatními dětmi emailem, vzkazy na stránce twinspace či po skypu. Děti z Orangery afterclubu například nahrály video pro děti z UK s otázkami týkající se pobytu maskota Zdeňka v Anglii či vytvořily společně s učiteli powerpointovou prezentaci o afterclubu, jeho okolí i samotných dětech.

V současné době je v afterclubu na návštěvě maskot z Itálie Lera. Lera dorazila do Čech nejen s deníčkem, ale i s mapou Itálie a vlajkami všech zúčastněných zemí. Na Vánoce si ji vzala česká rodina domů, aby se naučila českým vánočním zvykům. Dokonce dostala dárek po stromeček, a to knihu o Praze v italštině:)

Těšíme se na další multikulturní výměnu zkušeností a zážitků s maskoty dalších zúčastněných zemí!

Náš maskot Zdeněk je v současné době na návštěvě ve Francii (leden 2015). Již byl také v Anglii. Nyní je v Turecku (březen).