Anglická školka Orangery
602 662 887 ředitelka

Červenec- srpen 2020

 

Léto plné dobrodružství a nevšedních zážitků, tedy léto jak má být, čekalo na děti v Orangery. Každý týden na děti čekalo úplně jiné dobrodružství a naše školka se postupně proměňovala v různé epochy, prostředí a díky tomu jsme mohli cestovat nejen po světě, za jeho hranice, ale i časem.

V červenci jsme se vydali například do hlubin moří a oceánů, kde jsme šnorchlovali u korálových útesů či si posvítili na velryby, v týdnu věnovanému dinosaurům jsme se snažili naučit a poznat všechny možné druhy dinosaurů a také pomocí experimentů zjistit, zda za to, že už tu nejsou, můžou asteroidy či výbuch sopky. Pravděpodobně jsme tak rozhoupali nejednoho vědce, protože v půlce prázdnin se „rozhodlo“, že je to práce asteroidu. Také jsme se proměnili v Indiány, kteří jsou pořádně neohrožení a zvládnou přespat v „cizí“ vesnici (rozumějte školce) a připravit si pořádný oheň a buřtík k tomu. Další týden se naše školka proměnila ve školku pro malé čaroděje a čarodějky, které provázela čarodějka pro každou špatnost Elvíra. Za hranice naší všední reality jsme se podívali do vesmíru, kdy posádka kosmonautů objevovala hvězdy a měsíc, také se na okamžik stali mladými mediky a dokonce zachraňovali i naší kolegyni Karen, která nedávala pozor a při upadnutí v parku si kvůli klacku přivodila nepěkné zranění (možná ta varování s klacky, bude brát někdo chvíli vážně J) a naši matičku Prahu jsme poznávali prostřednictvím starých pověstí. Zkrátka jsme se nenudili ani chvilinku a věřím, že si každý přišel na své.

V průběhu prázdnin byla tradičně otevřena česká a anglická třída, a nově i třída pro předškoláky. Poslední týden v srpnu bude naše školka zavřená, abychom měli dostatek času vše přichystat na nový školní rok, což už bude zase trochu jiné dobrodružství. Ve školním roce 2020/ 2021 bude otevřeno celkem 5 tříd, 2 české a 3 anglické. Přivítáme nejen nové děti, ale i nové členy našeho týmu. Vítání je ovšem neodmyslitelně spjato s loučením a nevyhne se ani nám. Jedno loučení s předškoláky proběhlo už na konci roku, ale prázdniny jsou k nám milostivé a dají nám ještě trochu času, než se děti skutečně rozejdou do základních škol. Prvňáčci  nastupující do  ZŠ Orangery se mohou těšit na krásné prostředíparku – Národních hrdinů 312.

Přejeme všem šťastný vstup do nového školního roku a pamatujte, 1. září zásadně pravou, ať už Vaše kroky povedou kamkoli.

Hanka Weiserová

 

-->