Anglická školka Orangery
602 662 887 ředitelka

Náš tým

Ing. Romana Falge Vondalová

Ing. Romana Falge Vondalová

Majitelka a zřizovatelka


 • Vzdělání: Po ukončení inženýrského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se věnovala podnikatelských aktivitám. V roce 2003 jsem nastoupila na 5letý výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii pod záštitou České psychoterapeutické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně.
 • Praxe: V roce 2008 jsem se s nadšením pustila do projektu rekonstruování budovy zámecké orangerie v dolnopočernickém parku. Téhož roku zde byla otevřena anglická mateřská škola Orangery.

Vedení mateřské školy a práce s dětmi a jejich rodiči pro mě byla velikým přínosem. Z toho důvodu jsem se s radostí pouštěla i do dalších projektů a aktivit souvisejících s mateřskou školou.

Po otevření 5 tříd předškolního vzdělávání jsme se chtěli věnovat i starším dětem, které již nastoupily do základních škol. Roku 2010 byl otevřen AfterClub pro školáky, kteří dříve navštěvovali naši mateřskou školu, či se rozhodli připojit k naší výuce angličtiny s rodilým mluvčím.

V roce 2012 jsme slavnostně otevřeli naší druhou anglickou mateřskou školu „Orangery Park", který se nachází v zázemí parku Stromovky v pražských Dejvicích.
V roce 2016 jsme založili Dětskou skupinu pro 12 dětí od 1-3 let tentokrát opět v Dolních Počernicích. A hned v roce 2017 jsme vyslyšeli opakované prosby rodičů a pustili se do nejtěžšího úkolu – založili jsme česko-anglickou Základní školu Orangery.
Poslední z našich projektů je v Dobřichovicích, kde jsme v roce 2019 otevřeli Dětskou skupinu Beránek pro 12 dětí, kterou jsme zároveň propojili se sociálním projektem chráněného bydlení.

V současné době mě velice naplňuje být součástí kolektivu, který se podílí na každodenní práci s dětmi a pozoruje jejich vývoj. Ve volném čase se, v rámci svého dalšího osobního rozvoje, věnuji studii grafologie na České grafologické komoře a meditaci. 

 • Kurzy: cyklus seminářů pro vedoucí pracovníky základních a středních škol
 • Motto: "Zvídavost je úrodnou půdou, z níž vyrůstá moudrost" 
Mgr. Karolina Kučíková

Mgr. Karolina Kučíková

Ředitelka

 • V Orangery působím od roku 2012

 

Vzdělání - po maturitě s vyznamenáním na Gymnáziu Trutnov jsem pokračovala ve studiu na Univerzitě Hradec Králové, Pedagogické fakultě, obor Učitelství pro první stupeň, specializace speciální pedagogika. Po promoci s vyznamenáním jsem odcestovala do Bostonu v USA, kde jsem v roce 2005 ukončila studia na MBCC ve Wellesley, Massachussetts v oboru Předškolní pedagogiky a získala titul "Associate degree in Science, Early Childhood Education, with honors", a  licenci "Lead Teacher" pro MŠ. Před návratem do ČR v roce 2008 jsem absolvovala TEFL kurz při Oxford Seminars pro výuku angličtiny jako druhého nebo cizího jazyka.

Praxe - V USA jsem získala cenné zkušenosti s výukou v předškolních zařízeních vzdělávacího programu  “Začít Spolu” a také při výchově dětí v rodinách. V Orangery jsem dva roky vedla afterclub - anglickou družinu pro děti školního věku. Po mateřské dovolené jsem tři roky učila ve třídě dráčků, kde jsem pracovala s Metodou dobrého startu a NTC metodou. Další tři roky jsem vedla předškolní anglickou třídu - delfínky a byla a pozici zástupkyně ředitelky. Supervizuji anglický program školky a od dubna 2020 jsem zastupující ředitelkou školky.

Kurzy:  2015/16Metoda  NTC I-III Mensa

2018 Metoda “Dobrý začátek” Schola Empirica

2019 Interkulturní komunikace a začleňovánídětí s OMJ v MŠ

Leváctví, zkřížená lateralita a nevyhraněná lateralita u dětí v MŠ a 1.stupni ZŠ

2020-2022 Kurz pro ředitele

Motto: „Learning by doing“ – John Dewey

Bc.Nikola Chmelová

Bc.Nikola Chmelová

Zástupce ředitele MŠ Orangery

Supervizor dětských skupin Orangery

 • V Orangery působím od ledna 2012
 • V OrangeryPark působím od září 2013
 • V Mateřské škole Orangery působím od roku 2022 jako zástupkyně ředitele

 

VZDĚLÁNÍ: Vystudovala jsem sportovní gymnázium v Karlových Varech. Po maturitní zkoušce jsem nastoupila na dálkové studium Pedagogické fakulty UK v Praze, kde jsem v roce 2016 složila státní závěrečnou zkoušku v oboru Předškolní pedagogika, Učitelství pro mateřské školy.

 

Narodila jsem se v Kadani v roce 1991. Absolvovala jsem trenérský kurz sportovní gymnastiky, 3 roky jsem dělala trenérku dětem ve věku 4-12 let. Rok a půl jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole Orangery v Dolních Počernicích, kde jsem také vedla kroužek tancování a gymnastiky. Po roce a půl jsem přestoupila do dětské skupiny OrangeryPark na Praze 6, zde jsem působila čtyři roky. Po narození syna jsem zůstala v kontaktu, starala se o chod dětské skupiny a administrativní činnosti. Mou zálibou je sport a péče o děti. Mimo jiné se snažím zábavnou formou vést děti ke sportu a pohybu obecně. Povolání učitelky považuji za mé poslání.

Barbora Krejčíková

Barbora Krejčíková


Vzdělání: V roce 2001 jsem vystudovala Střední pedagogickou školu v Praze - Obor předškolní a mimoškolní pedagogika.

 

Praxe: Po střední škole jsem odcestovala do USA jako au-pair. Při práci au-pair v rodinách s dětmi starými 0-12 let jsem dva roky studovala dětskou psychologii na Community College Philadelphia a San Francisco. Práci chůvy v USA jsem s malými přestávkami vykonávala zhruba do roku 2015, kdy jsem se na trvalo vrátila zpět do České republiky. Od roku 2004 jsem také pracovala, jako vizážistka a v malé míře tuto práci vykonávám dodnes. Mám dva zdravé syny a jsem moc ráda, že můžu být součástí Orangery teamu, kde mohu uplatnit i své jazykové znalosti.

 

Motto: Pozitivně a s úsměvem se vše lépe zvládne. 
Andrea Horváthová

Andrea Horváthová

Učitelka: Berušek a suplující učitelka

 V Orangery působím od 1.9.20223

 

 U bývalého zaměstnavatele jsem získala zkušenosti s vedením lidí, ale taky jsem organizovala a vedla dětské workshopy pro děti zaměstnanců. Jsem máma skoro 10 leté dcery. Začala jsem se věnovat i profesionálně dětským aktivitám a to zejména na různých dětských oslavách (veřejných i těch soukromých). Ve volném čase pletu různé barevné copánky a culíky pro malé slečny.  Při práci s dětmi se nejraději věnuji kreativnímu tvoření. Mimo to jsem makeup artistka a věnuju se též focení. 

 

 Motto: 
“Všichni byli jednou dětmi, ale málokdo si to pamatuje.” Antoine de Saint-Exupéry.

 

 

 

 


Simona Hejlová

Simona Hejlová

Učitelka: Berušek

Mgr. Jana Krajčovičová

Mgr. Jana Krajčovičová

Učitelka: Dolphins

 • V Orangery působím od 1.9.2020

 

Vzdělání: vystudovala jsem střední pedagogickou školu a učitelství v oboru angličtina a literatura

Od malička jsem toužila po práci s dětmi. Na dva roky jsem si “odskočila” na jazykový pobyt do Anglie, což mě velmi lákalo. A i když jsem se pak odsud vrátila do kanceláře, zase mě osud odvál do školství.

Praxe: učitelka v mateřské školy, učitelka na základní škole předměty angličtina a literatura

Vždy mě to táhlo k menším dětem. Jsem vděčná za možnost pracovat v Orangery, je pro mě velmi motivující vzdělávat a sledovat růst našich nejmenších. Jsme prima tým! :)

Motto:

Fernanda Vera

Fernanda Vera

Učitelka: Dragons

 • V Orangery působím od dubna 2022

Vzdělání: při studiu na Technologické Univerzitě v Chile jsem získala bakalářský titul v oboru překladatelství a tlumočnictví angličtina-španělština. 

Pocházím z Chile, kde jsem v posledních čtyřech letech vyučovala angličtinu děti i dospělé. Zároveň ráda hlídám děti v rodinách a zabývám se digitální ilustrací knih. S dětmi nejraději hraji divadlo a vymýšlím různé kreativní aktivity.  

Mezi mé zájmy patří především kresba a divadlo. 

Alison Manson

Alison Manson

Učitelka: Dragons    

Bc. Adéla Frišová

Bc. Adéla Frišová

Učitelka: Dragons

 • V Orangery působím od 1.9.2021

Vzdělání: Po ukončení gymnázia v Ledči nad Sázavou jsem vystudovala obor psychologie v tureckém Istanbulu. Od září 2021 začínám studovat obor předškolní pedagogiky

Praxe:Po gymnáziu jsem absolvovala rok v Londýně jako au-pair, v Istanbulu jsem během studia vyučovala angličtinu děti i dospělé. Po návratu do ČR jsem pracovala jako osobní psychoterapeut a pracovník pečovatelské služby. Od května 2021 pracuji v Orangery a dva roky jsem vedla třídu berušek, jako třídní učitelka. Od září 2023 vedu anglickou třídu dráčků. V předškolních třídách vedu preventivní program pro rozvoj osobnosti dětí.

Motto: Pokud budete soudit rybu podle její schopnosti šplhat na strom, tak bude celý život věřit tomu, že je hloupá.

Bc.Nemijia Govender

Bc.Nemijia Govender

Učitelka: Ladybirds

 • V Orangery působím od 1.9.2022

Vzdělání: V Jižní Africe, odkud pocházím jsem vystudovala bakalářský obor Drama, herectví a média. Vlastním TEFL certifikát pro výuku angličtiny jako cizího jazyka.

Poslední 4 roky jsem žila a pracovala v Číně jako anglická učitelka v mateřské škole, též jsem vyučovala soukromé lekce angličtiny.

 

S dětmi nejraději tancuji a zpívám, ve volném čase se věnuji fotografování.

Brandon Chapman

Brandon Chapman

Učitelka: Dolphins

Katka Kuberová

Katka Kuberová

Asistentka pedagoga : Tygříci
 • V Orangery působím od 14.1.2022
Vzdělání: Studovala jsem na Střední průmyslová škola stavební v Českých Budějovicích. Poté jsem pokračovala na vysoké škole stavební v Praze.
                Mám kurz asistenta pedagoga a jsem studentkou Karlovy Univerzity obor pedagogika.

Hraji na flétny, kytaru, klávesy a akordeon. Žiji sportem, hraji podvodní ragby.

Praxe: Od léta 2020 vedu kurzy pro děti v lanovém parku. Od raného mládí pracuji s dětmi z pěstounských rodin. Sama pocházím z pěstounské rodiny a zde jsem pomáhala s výchovou a vzděláváním svých nevlastních sourozenců s hendikepem. 

Motto: „Non scholae, sed vitae discimus.“ – Neučíme se pro školu, ale pro život.
Jana Hejhalová

Jana Hejhalová

Učitelka: Žirafky

 • V Orangery působím od 1.9.2021

Vzdělání - Vystudovala jsem střední ekonomickou školu v Opavě.

Praxe - Mám tříletou praxi jako asistentka pedagoga, dvouletou praxi jako učitelka v mateřské škole. Práce učitelky je pro mě posláním, moc mě baví a naplňuje. Ve svém volném čase ráda sportuji, chodím do divadla a za kulturou.

Kurzy – Logopedická prevence v předškolním vzdělávání, matematická pregramotnost v předškolním vzdělávání, asistent pedagoga, pracovník v sociálních službách (rekvalifikace), osobní asistent (rekvalifikace)

Motto-

Barbora Novotná

Barbora Novotná

Suplující učitelka

 • V září 2020 jsem nastoupila do Orangery na praxi při studiu, od té doby ve školce vypomáhám, když je potřeba.

Vzdělání - Vystudovala jsem obchodní akademii, teď pokračuji na vyšší odborné škole pedagogické v Dejvicích

Praxe – v minulosti jsem vypomáhala v DDM, DD a jako vedoucí na dětských táborech. Hraji na ukulele a klavír. S dětmi nejraději tvořím a sportuji – závodně jsem hrála volejbal.

Motto – Mít rád, co děláš, znamená být šťastný

Lenka Macurová

Lenka Macurová

Suplující učitelka

 • V Orangery působím od roku 2021
 • V září 2021 jsem nastoupila do ZŠ Orangery jako družinářka a současně jako suplující učitelka v MŠ

 

Vzdělání - Po absolvování Střední ekonomické školy v Kolíně jsem přes patnáct let působila na administrativních pozicích. Jsem matkou tří dětí a během mateřské dovolené s nejmladším dítětem jsem začala studovat obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na SŠ v Praze, který jsem v roce 2020 úspěšně dokončila a hned poté nastoupila do resortu školství.

 Praxe – Působila jsem ve státní mateřské škole na pozici asistent pedagoga pro dítě s vývojovou dysfázií. Od roku 2021 pracuji v ZŠ Orangery jako družinářka a zároveň jako suplující učitelka v MŠ. Sebevzdělávání a osobní rozvoj v oboru je pro mne samozřejmostí.

 

Kurzy – Akreditovaný vzdělávací program pro logopedické asistenty, Malá digitální univerzita, Základy Hejného metody v předmatematickém vzdělávání, Jóga s dětmi, Tvoříme pravidla s dětmi v MŠ, Praktická grafomotorika, Růst společně

 

Motto – "Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."

Ing. Simona Hejlová

Ing. Simona Hejlová

Třídní učitelka: Berušky (Ladybirds)

 • V Orangery působím od 1.března 2023

Vzdělání: Po ukončení studia na Gymnáziu Budějovická jsem se rozhodla pro studium ekonomie na České zemědělské univerzitě v Praze, které jsem úspěšně zakončila státní závěrečnou zkouškou v únoru 2020. Během magisterského studia na VŠ jsem měla možnost, v rámci programu Erasmus+, studovat jeden semestr v Německu. Nyní studuji poslední ročník předškolní a mimoškolní pedagogiky v soukromé vzdělávací instituci MILLS, v Čelákovicích. 

 

Praxe: Posledních pět let jsem pracovala v personálním oddělení, z toho jeden rok v Německu. Vždy mě bavila psychologie a zde jsem měla možnost ji uplatnit v praxi, při práci s lidmi. Zároveň jsem mohla využít moji znalost angličtiny a němčiny. Po roce stráveném při práci v zahraničí jsem si uvědomila, že bych se ráda vydala jiným směrem - začít pracovat s dětmi a dělat tak to, co mě vždy bavilo, naplňovalo a přirozeně mi šlo. Od března 2023 pracuji v MŠ Orangery. Začala jsem na pozici asistenta pedagoga, od září 2023 působím jako třídní učitelka v anglické třídě Berušek (Ladybirds).

 

Něco o mně: S dětmi mě baví být kreativní - zpívat, malovat, vyrábět, tancovat a hrát divadlo. Díky mé silné stránce, empatii, mi nikdy nedělalo problém vytvořit si s dětmi respektující vztah, naladit se na jejich povahu a vycítit jejich potřeby. Čas strávený s dětmi mě naplňuje, líbí se mi, jak jsou děti přítomné v okamžiku, autentické. Jsou pro mě v tomto zdrojem inspirace, přinášejí mi neustále nové pohledy na věc. 

 

Hobby: četba, cestování, psychologie, seberozvoj, meditace, pobyt v přírodě, jóga, raketové sporty a lyžování. 


Motto: Children learn more from what you are, than what you teach.

Jana Strapková

Jana Strapková

Odpolední učitelka Žirafek

 

V Orangery působím od října 2023 ve třídě žirafek.


Vzdělání: Studovala jsem na Střední ekonomické škole v Praze. V roce 2016 jsem absolvovala akreditovaný kurz Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Chůva pro děti do zahájení povinné
školní docházky

Praxe: Od roku 2005 se věnuji pedagogické činnosti, pracovala jsem v Pedagogickém centru v Praze, kde jsem se podílela na organizační a metodické činnosti a úprav vzdělávacích plánů. Poté jsem se začala věnovat dětem v Domě dětí a mládeže s volnočasovými aktivitami. Prošla jsem i dětskou skupinou, jako chůva pro děti od 3-5 let. Od roku 2017 jsem učitelka v mateřské škole.

Jarmila Lenfeldová

Jarmila Lenfeldová

Jarmila Lenfeldová
-úklid školky
Katarina Kocková

Katarina Kocková

Katarina Kocková

-Svačinářka

 

-->